Brzy otevíráme


Vizualizace Polygonu Brno

Zdokonalit se v řízení svého auta nebo si odmazat trestné body za dopravní přestupky. K tomu brzy dostanou příležitost řidiči na novém multifunkčním polygonu přímo v areálu brněnského Masarykova okruhu. První kurzy školy smyku se uskuteční už na začátku prosince tohoto roku.

Právě škola bezpečné jízdy, která zlidověla pod pojmem škola smyku, tvoří základ nabídky kurzů Polygonu Brno. „Chceme, aby se polygon stal místem, kde si lidé cíleně zlepšují své schopnosti, protože jim záleží na tom, že se během cestování cítí bezpečně. Asi každý známe někoho, kdo za sebou má těžkou nehodu, přitom velké části havárií se dá předejít,“ vysvětluje obchodní ředitel Polygonu Brno Radim Dirgas.

Úvodní termíny pro školu bezpečné jízdy už jsou zájemcům k dispozici. „Celodenní kurz je postaven tak, aby účastníka silničního provozu naučil správným řidičským návykům při běžné jízdě. Zároveň ho připraví na krizové situace, se kterými se na podzim a v zimě mohou řidiči setkat o to častěji. Především pomocí nácviku krizového brzdění a zvládnutí nedotáčivého i přetáčivého smyku,” představuje náplň kurzu Norbert Mikulec, hlavní instruktor společnosti SuperDRIVE, která na polygonu tréninky realizuje.

Trénink pro maminky i firemní klientelu

Škála kurzů nabízených na Polygonu Brno se postupně rozroste o specifičtější tréninky. „V nejbližší době například spustíme půldenní tréninky pro maminky. V jejich rámci se více zaměříme na specifika jízdy s malými dětmi, probereme správné zacházení s dětskou autosedačkou a zmíníme i legislativu,“ dodává Dirgas.

Velmi rozmanitá bude nabídka pro firmy. Vzhledem k poloze polygonu přímo v areálu Masarykova okruhu lze firemní školení propojit s adrenalinovou zábavou, kterou nabízí Automotodrom Brno. Portfolio služeb pro firemní klienty rozšíří i další tréninky zaměřené na bezpečnost, například defenzivní a ekonomické jízdy.

Nejmodernější areál v Evropě

Polygon Brno nabídne řidičům špičkové vybavení, kterému dominují tři výukové moduly s kluznými plochami, aquaplaningovým bazénem nebo tržnými deskami pro simulaci smyku. „Všechny tyto nejmodernější technologie si řidiči můžou vyzkoušet už na prvních kurzech bezpečné jízdy, které jsme vypsali na začátek prosince letošního roku, navíc za zaváděcí cenu,“ upřesňuje Dirgas.