Odpočet bodů

Hrozí vám ztráta řidičáku? Odečtěte si trestné body dřív, než bude pozdě.

CO MI TRÉNINK PŘINESE

 • možnost odečíst 3 trestné body v registru řidičů
 • vyhnete se hrozbě ročního odebrání řidičského oprávnění
 • naučíte se zásadám bezpečné jízdy teoreticky i prakticky
 • odnesete si větší jistotu za volantem

Více informací


PODMÍNKY

Důležitá informace: školení nemůže absolvovat každý  je nutné splnit následující podmínky.

UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu současné situace, probíhající pandemie COVID19, se může školení zúčastnit pouze žadatel, který se prokáže negativním testem, ne starším než 48h a při registraci potvrdí tuto skutečnost podpisem.

 • máte maximálně 10 trestných bodů
 • žádný z vašich přestupků nebyl ohodnocen 6 nebo 7 trestnými body
 • školení můžete absolvovat pouze jednou ročně

Jak se přihlásit

 • Vyberete si vhodný termín.
 • Prostřednictvím webového formuláře školení objednáte.
 • Po provedení objednávky vám na e-mailovou adresu přijde potvrzení společně s údaji pro provedení platby a přesnými pokyny, jak dále postupovat.
 • Platbu je třeba uhradit do 3 pracovních dnů od objednávky a zároveň doložit potřebné dokumenty na e-mailovou adresu odpocet@polygonbrno.cz nebo na adresu Automotodrom Brno, a. s., Masarykův okruh 201, 664 81 Ostrovačice.
 • Přihlásit se můžete nejpozději 10 pracovních dní před termínem školení, pokud jsou volná místa ještě k dispozici.

Co musím doložit?

Po rezervaci termínu školení od vás budeme potřebovat  zaslat:

 • Podepsanou Žádost o přijetí na školení bezpečné jízdy za účelem odečtení bodů v registru řidičů, jejíž součástí je i souhlas se zpracováním osobních údajů. stáhnout v PDF
 • Výpis z evidence bodového hodnocení osoby, který není starší více než 3 dny od data podání přihlášky na školení. O výpis si můžete požádat na příslušném odboru dopravy nebo na všech pobočkách Czech POINT. Pozor: nejedná se o tzv. výpis z evidenční karty řidiče. Ve výpisu z evidence bodového hodnocení osoby je uvedeno i bodové ohodnocení jednotlivých přestupků.

Jakmile uhradíte platbu, obdržíte potvrzovací e-mail spolu s náhledem smlouvy a připomenutím nutnosti doložit výše zmíněné dokumenty. Zároveň obdržíte náhled smlouvy. Smlouvu nemusíte tisknout ani podepisovat, bude pro vás k podpisu připravena v den školení.

Po uhrazení platby a zaslání všech potřebných dokumentů obdržíte závěrečný e-mail s potvrzením, že je vše v pořádku. Součástí e-mailu budou i organizační pokyny týkající se školení.

Na školení si s sebou musíte přinést:

 • originální Výpis z evidence bodového hodnocení řidiče
 • občanský průkaz
 • řidičský průkaz (zkontrolujte prosím platnost svého ŘP)
 • osvědčení o registraci vozidla – “malý” technický průkaz vozu, se kterým školení absolvujete
 • povinné ručení (platnou zelenou kartu)

Jak postupovat po absolvování školení

K odečtu bodů nedochází automaticky!

Nejpozději do jednoho měsíce od absolvování školení musíte podat písemnou žádost na úřad příslušné obce s rozšířenou působností. K žádosti přiložíte certifikát o řádně ukončeném školení bezpečné jízdy, který vám vystavíme po úspěšném absolvování školení.

Pokud tak neučiníte, certifikát pozbývá platnosti a nárok na odpočet 3 trestných bodů zaniká bez náhrady.

HARMONOGRAM

Doba tréninku je 7 hodin. Z toho 3 hodiny teoretické výuky, 3,5 hodiny praktického výcviku a půl hodiny závěrečné vyhodnocení školení.

Školení A:(uvedený časový harmonogram je pouze ilustrativní, může se lišit)

06:30 – 07:00    Registrace

07:00 – 08:30    Teoretická část I.

08:45 – 10:15    Teoretická část II.

10:15 – 11:00    Přestávka na oběd

11:15 – 14:45    Praktická část

15:00 – 15:30    Vyhodnocení

Detailní přehled o jednotlivých částech školení si můžete otevřít v PDF formátu.

 

POPIS TRÉNINKU

Trénink vám kromě možnosti odpočtu tří trestných bodů přinese celou řadu teoretických a praktických poznatků, které využijete v každodenním silničním provozu.

Naučíte se zásadám správného sezení za volantem a řízení, budeme se věnovat fyzice a hybnosti vozidla. Rozebereme problematiku krizového brzdění a souvislosti mezi rychlostí, reakční a brzdnou dráhou aut na různých typech povrchů.

Poznatky získané v teoretické části si opakovaně vyzkoušíte v praktické části.

Jak je to s body

Každý řidič začíná s 0 body na kontě. Pokud spácháte některý z dopravních přestupků, můžete obdržet tzv. trestné body, a to až do celkové výše 12 bodů.

Pokud rok od zapsání trestných bodů nespácháte žádný dopravní přestupek, odečtou se vám automaticky 4 body v případě 5 a méně bodových přestupků.

Díky tomuto certifikovanému školení bezpečné jízdy pro odpočet trestných bodů si můžete kdykoliv po nabytí trestných bodů celkem 3 trestné body odmazat. Platí podmínka, že odmazat trestné body můžete pouze za přestupky s hodnotou 5 bodů a níže.

 • Nejste si jistí, kolik máte bodů? Zjistíte to na příslušném odboru dopravy úřadu obce s rozšířenou působností, nebo na kterémkoliv místě Czech POINT.

Neriskujte vybodování

Při dosažení maximální hranice 12 bodů dochází k tzv. vybodování, kvůli kterému na rok přijdete o řidičský průkaz. Jeho opětovné získání provází složitý proces přezkoušení z odborné způsobilosti v autoškole, lékařská prohlídka a dopravně-psychologické vyšetření.

Chcete vědět víc?

Stáhněte si všeobecné podmínky školení.

Cena kurzu

4 900 Kč


Objednat trénink Odpočet bodů

DatumČasDenTyp kurzuVolná místaCena